Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Americké postele

Americká postel, trend dnešní doby...

Není to tak úplně pravda, tzv. kontinentální vysoká postel je známá v Americe již od 80tých let. Od té doby navštívilo Ameriku mnoho evropanů, kteří si pochvalovali komfort amerických hotelů. Přitom základ Americké postele tvoří obyčejná bonelová matrace, ale není jediná, tyto postele dobře fungují jako celek, proto žádná ze 4 vrstev nemusí být bezpodmínečně ve špičkové kvalitě.

Kvalitní kontinentální boxspring postel poznáte tak, že má obě lůžka od země oddělená až k poslední vrstvě, kde ležíte Vy. Necítíte tak pohyby partnera. Kvalitní výrobce Vám dá vybrat z materiálů a tuhostí pro poslední dvě vrstvy a tak Vám postel přizpůsobí přímo na tělo. Prostěradlo se fixuje zpravidla na poslední dvě nečalouněné matrace americké postele.

U boxspring postele se rovněž cení masivní rám, který ani po čase nemá sklony k vrzání. Základ postele neobsahuje vnější rám postele, tzn. při rozměru matrace 180x200 máte skutečně postel 180x200+čelo. Postele sami o sobě jsou dost masivní, proto je dobře, že neobsahují nadbytečný rámeček okolo.

Postele jsou zpravidla dostatečně vysoké (i 70 cm) a komfortní, to oceníte s přibývajícím věkem. Americkou postel lze objednat i s integrovaným elektrickým roštem, ten přinese do Vaší ložnice opravdový komfort. Montáž je většinou velice jednoduchá oproti konvenčním lůžkům. Postel dobře dýchá, obavy nejsou na místě.

Trendem posledních let jsou vysoké postele obecně, neznamená to však, že se jedná o postel boxspring, ale může jít pouze o vysokou postel. Ta může mít úložné prostory nebo přesahující rám.

V naší nabídce naleznete americké i vysoké postele od německých výrobců.