Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Bytový designér

Kolik stojí pomoc bytového designéra nebo architekta? Toť otázka, vždy záleží kam všude ho pustíte a co máte v plánu se svým bytem nebo případně domem udělat. Cena designéra se pohybuje cca od 15 000,- Kč, kdy Vám udělá i více návrhů na celý byt pokud máte třeba 3 místnosti. Tedy jedna místnost vyjde na cca 5 000,- Kč a pokud budete chtít zařídit celý jednopratrový dům, tak si připravte tak 100 000,- Kč. Samozřejmě ceny jsou orientační, některá designová studia mají ceny vyšší a některá zase nižší, záleží pak i co je vše v ceně zahrnuto. Je velký rozdíl, jak designér k práci přistupuje. Pokud Vám designér dělá návrhy na místnosti zvlášť dokud nebudete spokojeni a je to v ceně služby, tak je to určitě výhoda oproti tomu, když dá balíček třeba 3 návrhů na místnost, který stojí určitou sumu a pokud si nevyberete, tak udělá další 3 návrhy za další sumu. To už vyjde samozřejmě o něco dráž. Designér, ale nemusí jen dělat celé projekty bytů nebo domů. Může se začít s místností nebo jsou i studia, která Vám poradí, jak zakomponovat nábytek, který se Vám líbí do Vašeho domácího interiéru a jak to celé sladit dohromady.

Nábytek, který Vám designér pomůže vybrat může ve výsledku mít i lepší cenu, jelikož se v tomto odvětví pohybuje, tak bude vědět, kde jsou jaké ceny a co se dá koupit levněji než jste třeba vybrali. Taková pomoc je určitě k nezaplacení. Cena designéra pokud Vám bude radit pouze s jedním kusem nábytku je různá. Může se to pohybovat ve stovkách pokud seženete levného nebo také i v tísících. Pomoc designéra záleží hodně na Vaší představě. Pokud chcete nejmodernější novinky a nenecháte si to vymlouvat a pomoci budete chtít pouze v tom, jak to vše dát dohromady i v tom Vám designér může pomoci, ale měl by Vám být samozřejmě i nápomocen v případě, že chcete mít praktický interiér. Nejlepší kombinace je, když pro Vás desginér udělá práci, kde se vše toto snoubí, jak moderní interiér místnosti či celého bytu s praktickými prvky.

Světla, vzdušnost mísnosti a doplňky je to s čím si designéři rádi hrají. Spoustu domácností v dnešní době má přenábytkovaný interiér a dle některých názorů je to opravdu zbytečné. Nábytku by nemělo být mnoho, ale ani málo. Úložný prostor je velmi důležitý, ale raději než mnoho zbytečného nábytku je lepší ladit interiér s doplňky. Osvěžte interiér vázami, velkými designovými mísami i takové tapety v dobře laděné barvě a míře mohou působit jako doplněk na stěně. Případně taková bodová světla skvěle osvětlují a dělají světlo samostatným doplňkem. Nejčastější chyba dle designéru bývá v tom, že klient, který si zařizuje nový byt či dům nakoupí spoustu nábytku v různých barvách a výsledný efekt se mu nelíbí, jelikož si celou koncepci nedokáže představit před tím než vše nakoupí a pak se to snaží nějakým způsobem dát dohromady. Designér by Vám měl umět poradit dopředu a vidět vše dříve, než až když to budete dávat koupené do bytu. Jednoduchou zásadou při pořizování veškerého nábytku do bytu nebo domu by měl bý selský rozum, ale tu a tam to chybí občas každému. V překladu to znamená, že vše co kupujete by mělo být funkční, k něčemu užitné a pro Vás pohodlné. Ať už se jedná o šatní skříně, postele, tapety, koberce apod. Každá místnost by měla být zařízena tak, aby jste věděli předem kudy do ní budete vcházet, co chcete v konkrétní místnosti dělat, na co ji budete využívat a tak by měla být předem zařizována a asi tím zvlášť, když se jedná o dům.