Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Falešné kožené postele

...pozor začínají se nám množit případy tzv. falešných kůží u kožených postelí.

Již se nejedná pouze o dovoz z číny, ale začínají to navzájem od sebe kopírovat české a slovenské firmy.

Na první pohled se kožená postel tváří jako kvalitní výrobek s velmi příznivou cenou, klidně pod 20 tis. ( až 35 tis.). Ale kdo pracuje v nábytku dobře ví kolik stojí kvalitní kožená postel. Kůže nemusí být kůží.

Ve zmiňovaném případě se jedná o nekvalitní tzv. jedničkovou zbytkovou kůži, většinou lisovanou spolu s různými rozemletými drtěmi a zbytky. Výsledný materiál při sobě drží hlavně vrchní barevná vrstva s lakem. Takto vyrobený materiál není oděru odolný.

Proto buďte velmi obezřetní při výběru Vaší kožené postele. Další omyl, ve kterém zákazník žije je potřeba pravé kůže, a dopadá jak píši výše. V dnešní době jsou k dispozici nově vyvynuté inovované materiály na způsob syntetické kůže (teflonové přísady).

U postele netřeba pravé kůže, na postel se pouze koukáme, ve skutečnosti spíme na matraci. Potřebujeme aby se materiál dobře udržoval, byl barvostálý a oděru vhodný. Přirovnal bych kůži k bavlněnému triku, které je sice dobré, ale velmi rychle Vám odejde. Ano dříve ,,koženky,, praskaly a loupaly se, dnes je to pro tento nový materiál spíše nadávkou. Přední světoví výrobci upouštějí od pravé kůže.