Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Jarní úklid Vaší ložnice

Dobře nemusí být zrovna jaro, abyste si ložnici skvěle uklidili.

Nebylo by hezké probudit se do ložnice, která září čistotou? Vždyť v posteli trávíme skoro polovinu dne. Postupujte podle tohoto jednoduchého rutinního návodu a určitě na nic nezapomenete.

Oprašování - výběr správné prachovky je nezbitností. Nenechte se zmást, i levnější dobře odvede svojí práci. Použijte žebřík abyste se snadno dostali na všechny police a nepřístupná místa. Stropní ventilátory, nebo větrací kanálky. Kolem vypínačů osvětlení se také skrývá spoustu prachu. Buďte důkladní, každý prach navíc je škodlivý pro alergiky, kteří spí tam.

Otření - abyste se zbavili posledních stop prachu použijte vlhkou utěrku, kterou budete pravidelně máchat ve vodě. Je to rychlý způsob, jak otřít televizor, noční stolky i rám postele v ložnici.

Mytí poslete - pokud máte dřevěnou postel, nebo postel z textilní kůže, můžete ji celkem snadno ošetřovat, buď vlkým hadříkem, nebo prostředky k tomu určenými. Zbavte se všech kožních částeček, které na posteli zůstávají, když z Vás odpadávají během spánku.

Vysávání - většina prachu ve Vaší ložnici se usazuje na podlaze. Měli byste alespoň 2x týdně celou ložnici vysát, zvlášť pokud jste alergik. Práce s vysavačem není náročná, tak se přemožte a zbavte se toho škodlivého prachu.

Obracení matrace- obracejte svoji matraci alespoň 2x ročně, nebo jak doporučuje výrobce. Nejen ze strany na stranu, ale hlava - nohy. Nemusíte se bát, Vaše zonová matrace je na to stavěná... Prodloužíte tak její životnost a eliminujete proleženiny. Matraci tak budete mít stále čerstvě připravenou. Chránič matrace také odvede skvělou práci pro udržení matrace v čistotě.

Pokud nechcete mít v matraci roztoče, neberte svoje zvířecí miláčky do postele. jejich srst není vždy zdravotně nezávadná. Zvířecí miláčci opravdu do postele nepatří i když si nemůžete pomoci.

Pokud máte již vše hotovo - GRATULUJI