Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Ložnice ve stylu Feng shui

Víte, že v ložnici strávíte přibližně třetinu života? Proto by měla být Vaším nejútulnějším místem v bytě či rodinném domě. Je to místnost, která Vám dodává svým interiérem energii do nového dne, ale nejen interiérem, nýbrž i postelí na které spíte a trávíte v ní denně kolem šesti až osmi hodin spánku. Je třeba si uvědomit, že takové místo by jste neměli rozhodně zanedbávat, ale dělat si ho příjemnějším jak jen to lze. Každý má rád samozřejmě něco jiného z ložnicového nábytku a usíná se mu dobře v jiných peřinách, ale nezapomínejme na to, že i to jak máte nábytek jako takový umístěn a jaké světlo Vám do ložnice proudí jsou důležité věci pro odpočinek.

Ložnice, která se řídí podle metody Feng shui může být pro Vás mnohem harmoničtější a klidnější. Dodá Vašemu spánku velkou dávku kvalitního odpočinku, protože není určena pro skladování zbytečného nábytku a každá věc v ní rozmístěná má svůj smysl a to pravé místo. Ani televizor by jste v takové ložnici mít neměli. Televize bezprostředně před spánkem ruší Váš klid a zvláště pokud ji sledujete přímo z postele. Materiál postele by mělo být dřevo, bambus, kov není vhodný, je příliš studený a rozhodně Vaši ložnici neprovoní tak, jako postel z kvalitního masivu. To samé platí o zbývajícím nábytku místnosti. Matrace by měla být v perfektním stavu. Neproležená, čistá a hlavně bez kovových pružin. Ocelovým a železným rámům se radši vyhněte. Nevhodná je i vodní postel, která je považována za jeden z hlavních prohřešků této nauky. Barvy celkového nábytku a jeho okolí jsou vhodné klidné, přírodní a hlavně musí být příjemné Vám. Nad hlavou by jste neměli mít žádné poličky s těžkými předměty a hlavu se nedoporučuje mít pod oknem nebo u stěny, kde je vchod do ložnice Postel můžete zvolit s velkým čelem a nad pověsit obraz s pozitivní malbou, žádné ponuré kresby. Není ani vhodno, aby jste měli pod postelí úložný prostor. V nauce se praví, že by Vám měla i pod postelí proudit pozitivní energie. Pokud chcete v ložnici mít květiny, tak jedině čerstvé. Nauka Feng shui nedoporučuje umělé a už vůbec né usušené, jelikož působí jako mrtvé a dle nauky mohou přivolat neštěstí. Ložnice je místem, které by mělo být jen Vaše s veškerým soukromým, tudíž nevoďte si do ložnice návštěvy, takovéto vpády do Vašeho klidného místa ho mohou jen narušovat. Přes den by jste měli v ložnici nechat zatažené rolety, aby jste chránili místnost před vnějším rušným světem a špatnou energií a naopak v noci nebo hlavně před spánkem pořádně větrat a nechat proudit chladnější a pozitivní energii dovnitř.

Světla proudící dovnitř ložnice jsou také velmi důležitá. Orientace ložnice na východ je dle nauky velmi vhodná. Budete se velmi brzy ráno budit a bude Vás nabíjet aktivní energie, která z této pozice je ideální pro pracující lidi, kteří potřebují ráno vstát, anebo naopak pro lidi, kterým se ráno špatně vstává z postele, ale přesto musí. Každý si asi velmi rád přispí, ale co si budeme nalhávat, nikdo z nás nechodí rád pozdě do práce. V ložnici směrem na západ můžete mít naopak problém vyhrabat se z postele, protože energie ráno v této pozici jsou klidné a pasivní. Pasivně se tak můžete cítit i každé ráno a to není dobré pro náladu do nového dne. Ložnice na jih bude stále celý den nabita aktivní energií jang, takže se Vám tu může špatně usínat i spát. Budete se stále budit a mít myšlenky zapnuté na situace, které řešíte. V ložnici orientované čistě na sever Vám naopak může energie slunce scházet a místnost by na Vás mohla působit ponuře nebo by Vás napadaly smutné myšlenky. Z postele je hlavní mít dobrý výhled. Třeba na energií nabité obrazy nebo krajinu.