Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Lůžkoviny

Jsme zástupci firmy BEST COMFORT.

Výrobky plněné prachovým peřím jsou svým optimálním teplotním a klimatickým vyvážením velmi nepříznivým prostředím pro roztoče, kteří jsou závislí na vlhkosti. Další ochranu nabízí tkanina sypku, která zabraňuje vniknutí těchto roztočů do péřových výrobků.
Na základě současných vědeckých výzkumů si alergici a astmatici mohou dopřát pohodlí a komfort, které nabízejí prachové přikrývky a polštáře, a to bez obavy následných alergických reakcí.

Co je to prachové peří?

Prachové peří je nejlepší tepelný izolant. Žádná jiná výplň přikrývek nemá tak excelentní izolační vlastnosti, žádná jiná nemá tak velkou stálost objemu, nedokáže odolávat velkému tlaku bez poškození a žádná jiná nemá takovou vyplňovací schopnost jako právě prachové peří. Přikrývky z prachového peří, brání uniku tělesného tepla a ohřívají vzduch v okolí lidského těla.
Prachové peří pochází z peří vodních opeřenců. Jeho struktura připomíná sněhovou vločku a je trojrozměrného tvaru. 3D struktura a schopnost vždy nabýt původní tvar má za příčinu, obsah velkého množství vzduchu k poměru jeho hmotnosti. Jedna vločka kvalitního prachového peří může obsahovat až dva miliony načechraných větviček, které blokují únik teplého vzduchu a zabezpečují tak ochranu před chladem. Je velmi pružné, lehko stlačitelné a jeho objem je možné lehkým natřesením vrátit do původního tvaru. Tento proces je možné opakovat do nekonečna bez poškození a ztráty objemu. Díky těmto vlastnostem je prachové peří ideálním tepelně-izolačním materiálem. Budete se do ložnice rádi vracet.