Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Matrace do postele

Jak vydrží déle?

Právě jste převzali novou postel, nebo dokonce jen nové matrace do postele. Existuje několik věcí, jak prodloužit jejich životnost, aniž byste měli potřebu vyměnit dříve než je nutné.

Následující tipy vám mohou být užitečné, jak prodloužit matraci život. Nebo jak prodloužit životnost polštářů, které už začínají prokazovat známky opotřebení.

Je vhodné postel nestlat ihned po probuzení, ale dvacet minut počkat, aby matrace měla čas se vzpamatovat. Když spíte celou noc, Vaše tělo ztrácí vodu a vše jde do matrace. A to i v případě, že se neprobudíte spocení. Pokud matraci zastelete, vlhkost bude těžko vysichat a budou se tvořit nebezpečné plísně, které mohou za vznik alergií.

Otáčejte matraci. Pokud máte matrace v jedné poloze již velmi dlouhou dobu, že se na nich začíná objevovat mírná proleženina, je určitě čas na změnu. Matraqce je vhodné otáčet nejen vertikálně, ale i horizontálně. Matrace mají zony dobře vyvážené, tak se nemusíte bát, že něco popletete. Pokud se naučíte matraci otáčet v pravidelných intervalech, třeba ročních obdobích, je to jen a jen dobře. Jen pravidelným otáčením dosáhnete, aby se Vám matrace nedeformovala, jak nechcete.

Také stojí za to investovat do pracího chrániče matrace. Je to významný pomocník, jak udržet matrace ve formě a čistotě. Zamezíte skvrnám a tekutinám vniknout do Vaší matrace. Pokud jíte v posteli, je to pro Vás nezbytnost.

Rychlý test polštáře - pokud ho přeložíte na polovinu a vytlačíte z něj všechen vzduch a pak ho dvě minuty necháte a sám se nevrátí do původní polohy, je nejvyšší čas uvažovat o novém.