Přejít na menu Přejít na obsah


0
1
2

Matrace

Matrace je základ pro regeneraci našeho těla a tudíž by samotná koupě zdravotní matrace měla být považována za investici do zdraví. Odborné studie prokazují, že správná zdravotní matrace by neměla být ani příliš měkká, jelikož  zde nemá páteř dostatečnou podporu a hroutí se, ale ani příliš tvrdá, jelikož zde se matrace nepřizpůsobí dostatečně a naše páteř má tendenci ohýbat se vzhůru. Proto je nutné vybírat matrace do postele tak, aby podporovaly uvolňování těla, páteře a svalů. Zdravotní matrace by pro nás měly být vždy pohodlné a příjemné a měly by poskytovat dokonalou podporu každé části zad.

Vybrat si opravdu kvalitní matrace do postele tak, aby splňovaly přísná kritéria zdravotní matrace nemusí být vždy otázkou deseti tisícových částek. Zrovna tak ani úplně levné matrace nemohou splňovat všechny nároky. Ceny matrací se odvíjejí jak od použitých materiálů jader či potahů, tak od množství použitých materiálů a hustoty pěn. Všechny HR pěny, polyurethanové pěny či latexy se ještě liší hustotou daného materiálu a tím se stávají tvrdší či měkčí. Často to tedy znamená, že nápadně levný materiál neposlouží rovnocenně materiálu střední či vyšší kvality. 
Uvědomme si, že zdravá páteř má tři zakřivení (krční lordóza, hrudní kyfóza a bederní lordóza) tvaru S. Dobrá a správně vybraná zdravotní matrace by měla na tyto křivky správně odpovídat a zároveň podporovat celkovou hmotnost těla. Jen tímto způsobem je možné dosáhnout úplného uvolnění svalů a zvýšení kvality našeho spánku.

Matrace najdete všechny zmíněné kategorie zdravotních matrací tak všechny rozměry. Nejčastěji prodávaný rozměr je 90x200 cm. Tento rozměr je nejpoužívanější jak pro jednolůžko tak pro dvoulůžko. U dnešních manželských lůžek již nevznikají mezery mezi matracemi a vzniká tak pohodlné lůžko k odpočinku kde může každá osoba zvlášť použít i polohovací rošt.

Nicméně další často používané rozměry jsou 160x200 cm či 180x200 cm. Zde pak také vzniká pohodlné lůžko a pokud se zvolí vhodný materiál nedochází absolutně vůbec k přenášení váhy z jedné strany na druhou. Tento rozměr je již ale méně vhodný na dva polohovací rošty, vzniká zde problém s deformací matrace při polohování pouze jedné strany. I manipulace s rozměry 160x200 cm a 180x200 cm (a větších) je poněkud složitější než u rozměru 90 x 200 cm (a menších). Ale i to se dá snadno vyřešit použitím chrániče matrací čímž se vyhnete snímání potahu a složité manipulaci.
Kromě těchto rozměrů najdete na našem webu i další používaný rozměr 140x200 cm či další jako jsou 80, 85, 100, 120x200 cm.

Máte ale i možnost objednat prodloužené délky (210 cm, 220 cm a jiné) nebo širší (200 cm a jiné), které v ceníku uvedeny nejsou. Jakékoli rozměry Vám rádi naceníme pokud nám Váš požadavek zašlete.

Nezapomeňte využít naší Garance ceny.


AIRTEX

AIRTEX

pěnová matrace

Cena: 3 295,- Kč
Ametyst

Ametyst

vysoká elasticita

Cena: 6 995,- Kč
ATOM

ATOM

oblíbený model

Cena: 9 890,- Kč
Fany

Fany

sedmizónová matrace

Cena: 10 995,- Kč
FENYX

FENYX

sendvičová matrace

Cena: 4 789,- Kč
Fyzio Bio

Fyzio Bio

visco foam

Cena: 1 399,- Kč
Fyzioflex Bio

Fyzioflex Bio

visco foam

Cena: 1 499,- Kč
CHELSEA

CHELSEA

sedmizónová matrace

Cena: 7 890,- Kč
Chránič matrace

Chránič matrace

praní do 95°C

Cena: 990,- Kč
KLÁRA

KLÁRA

sendvičová matrace

Cena: 7 990,- Kč
Latexcool

Latexcool

partnerská matrace

Cena: 8 995,- Kč
Latexfoam

Latexfoam

kombinovaná matrace

Cena: 7 995,- Kč
NELA

NELA

memory foam

Cena: 8 990,- Kč
Pollux

Pollux

memory form

Cena: 13 495,- Kč
Topper Active

Topper Active

relaxační podložka

Cena: 3 650,- Kč
Topper Relax

Topper Relax

relaxační podložka

Cena: 2 995,- Kč

Celkem 19 položek. Stránky: 1 | 2 | Další