Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Polštáře v ložnici

Každý, kdo má rád zdravé a klidné spaní se dříve nebo později musí zabývat tím, který materiál je vhodný pro jeho spánek. Pracovní shon, starání se o děti a domácnost, stres, nedostatek času na relaxaci. To jsou náročné aktivity a rádi si všichni večer odpočineme v příjemném prostředí naší ložnice. Člověk v průměru prospí až třetinu života, aproto by si měl pečlivě vybírat na čem usíná. V dnešní moderní době je spousta materiálů, ze kterých se přikrývky a polštáře vyrábí a jsou schopné i pamatovat si Vaši polohu při spánku.

 

Postel je taková Vaše večerní oáza a tak by měla působit i přikrývka a polštář. Potřebné je si po náročném dni pořádně odpočinout, tudíž výběr příjemného povlečení a vhodné matrace je taktéž důležitý. Spoustu polštářů působí jako dekorace, ale to by nemělo ovlivňovat výběr. Dekorativní polštáře jsou krásné, mají mnoho velikostí, stylů a barev, ale nevyrovnají se hutnému polštáři, který se Vám přizpůsobí v průběhu spaní. Určitě si pamatujete nadýchané polštáře z prachového husího peří. Nádherně si v nich odpočinete, jsou poddajné, pružné, hutné, ale rozhodně nejsou vhodné pro alergiky. Přizpůsobí se Vám, ať spíte na boku, zádech nebo na břiše. Ale základní otázkou při výběru polštáře by mělo být, zda máte rádi nízké nebo vysoké polštáře a jestli trpíte obtížemi např. dlouhodobou bolestí zad, bolestí krku apod. Většina dnešní populace má alergie, problémy se zády, trpí bolestmi hlavy nebo kožními problémy. Polštář na Vaši postel by neměl být výběr pouze podle ceny. Každý kvalitní polštář něco stojí a je třeba, aby Vám dobře sloužil a byl funkční. Polštáře mají mít funkci, která uvolní krčních, šíjové svaly a páteř, přímo tak ovlivní kvalitu našeho odpočinku a vede k regeneraci organismu. Pokud by si uživatel koupil špatný polštář, mohl by si přivodit nejrůznější zdravotní problémy, jako jsou bolesti hlavy, krku, vyvolat chrápání, kýchání a taktéž může dojít k nedostatečnému odpočinku a věřte, že to Vám zkazí celý den. Ranní start do nového dne je důležity a jaký polštář máte pod hlavou to ovlivní. Ergonomicky tvarované polštáře jsou podle odborníků tím pravým pro Vaši páteř. Polštáře z nanotkaniny či dutého vlákna jsou vhodné pro alergiky. Z hedvábí jsou vhodné pro alergiky i pro astmatiky. Existují i polštáře s aktivní úpravou proti roztočům, bakteriím a plísním. Umělé vlákno vhodné pro alergiky je možné prát při vysokých teplotách a sušit v sušičce. Polštáře z latexu jsou velmi pohodlné a velmi dobře odvádí vlhkost díky buněčné struktuře. Paměťová pěna v polštáři je citlivá na teplo a tím je schopna se vytvarovat dle Vaší hlavy. Pokud rádi spíte na boku je tento polštář pro Vás vhodný, jelikož je to dobrá opora pro šíji.

 

Zdraví spánek je dlouhodobou otázkou, kterou se zabývá nejeden odborník. Co vše udělat pro to, abychom mohli kvalitně spát a každé ráno vstát bez pocitu rozlámanosti? Je třeba si pořídit kvalitní postel, polštář, přikrývku i Vám pohodlné povlečení. A ptáte se kolik to vlastně všechno stojí ? Nemyslím si, že to je správná otázka. Raději se sami sebe zeptejte, kolik jste ochotni investovat do svého zdraví nebo zdraví Vašich dětí, to je asi nevyčíslitelná hodnota. Kvalitní výběr postele a lůžkovin Vám vydrží při správném udžování i desítky let a věřte, že se tato investice zhodnotí v podobě Vaší spokojenosti.