Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Postelové matrace a nové trendy pro váš klidný spánek

Zhruba třetinu života strávíme spánkem. Nejvíce zatěžovaným kusem nábytku se tak stává právě postel. Abychom si během chvil relaxace užívali veškerý komfort, je třeba, aby součástí postele byla i kvalitní matrace.

Matrace prošly během několika desítek let výrazným vývojem. Pružinové matrace nahradily pěnové či latexové a nyní dáváme přednost matracím vyrobeným z přírodních materiálů. Inspirovat se můžete postelí CASA, jejíž matrace se může pyšnit slunečnicovým olejem.

Matrace s bio pěnou a s obsahem slunečnicového olej

Matrace ERGO
Náš tip: Širokou škálu bio matrací nabízí například Nábytek Dormio, v jehož portfoliu nyní můžete vybírat matrace až z devíti modelů s obsahem slunečnicového oleje. Do této kategorie výrobků spadá i matrace ERGO s bio pěnou s obsahem slunečnicového oleje. Tato matrace zaujme už svým konstrukčním řešením.
Nosná část je tvořena 126 kusy tzv. tubesů - vertikálně umístěnými kanálky, které zajišťují správnou oporu tělu a přispívají k optimální termoregulaci a cirkulaci vzduchu v matraci, čímž zároveň přispívají k lepšímu odvodu vlhkosti.

Tubesy pro správnou oporu a prodyšnost
Jak známo, vyprodukuje lidské tělo v noci během spánku až 1,5 litru potu, proto je právě správný odvod vlhkosti a prodyšnost matrace důležitým faktorem. Model ERGO můžete na vlastní kůži vyzkoušet v prodejně DORMIO. Matrace je dostupná jak ve standartních, tak i atypických rozměrech.
Vybírat můžete také z široké nabídky postelí - jedno z nadčasových řešení představuje CASA, dvoulůžko ve velmi vkusném a moderním celočalouněném designu. Postel lze objednat v koženém či látkovém provedení. Velmi praktickou stránkou je úložný prostor.
Péra z matrace už nekoukají

V současnosti stále více využívané materiály jako je například tzv. studená pěna, líná pěna či latex slibují svým uživatelům maximální komfort a jsou vyráběny v různé tvrdosti a variacích.

Například takzvané sendvičové matrace představují kombinaci různých materiálů (např. studená pěna proložená kokosovým vláknem nebo studenou pěnou jiné hustoty). Moderním řešením je také rozdělení matrace do několika pásem, které se liší svou tvrdostí, a tak mohou různým částem těla nabídnout požadovanou oporu (hlavě, ramenům, bokům atd.).
Návrat k přírodě i v posteli
Matrace, při jejichž výrobě se ropné látky zcela nebo z velké části nahrazují jinými přírodními materiály, jsou v obchodech často prodávány pod označením bio. K jejich výrobě se používají například výtažky z přírodních olejů (nejčastěji slunečnicový, ricinový, sójový) a dále rostlin jako jsou biobavlna, aloe, mořské řasy, bambus a další.
Matrace z těchto materiálů jsou vysoce prodyšné a přirozeně nealergenní. Vhodné jsou proto i pro alergiky a astmatiky. Jejich další výhodou je výborná elasticita a tvarová stálost, tudíž se u nich nemusíte obávat "proležení".
Zdroj: idnes