Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Předvánoční úklid ložnice

Vánoce je čas, kdy snad na každého z nás přijde uklízecí nálada. Vše chceme mít přehledné, čisté, umyté a voňavé, aby se Ježíšek nelekl, kam to přinesl dárky. Teď je otázkou, zdali si předvánoční úklid své chaty, bytu nebo rodinného domu budeme zařizovat my, anebo si na to pozveme firmu. Existuje spousta firem, které Vám za větší nebo i za menší poplatek uklidí třeba celý dům a je možnost je nechat vyčistit i matrace a koberce. Ikdyž nám samotným se do úklidu nechce, je více než jasné, že uklízet se musí a tato povinnost rozhodně nikam neuteče. Úklidu se rozhodně nebojte, existuje spousta vylepšení, které jste schopni si i levně zařídit sami.

Ložnice se uklízejí asi nejlépe. Většinou máte právě v ložnici naklizeno, jelikož je to Vaše odpočinková zóna a chcete ji mít čistou. Byty, které firmy uklízí mají rozlišnou cenu a to dle velikosti uklízené plochy. Třeba byt, dům do 130 m2 nebo podobný byt začíná cenově kolem 5 000,- Kč za úklid, ale není to jen pro velké předvánoční úklidy, firmy Vám mohou zařídit i týdenní úklid a třeba hlídání dětí. Ovšem pokud chcete ušetřit a není Vám zrovna příjemné, že by se pohyboval někdo cizí po Vašem soukromém prostoru, tak existuje mnoho chemických saponátů, úklidových pomocníků a to budete se divit i těch přírodních. Proč si ničit nábytek, kuchyňské desky agresivním saponátem, když můžete použít šetrné, přírodní a hlavně mnohem lehčí varianty pro Vaši peněženku. Takovými pomocníky pro Vás může být sůl, olej, cibule, ocet, citron, prášek do pečiva apod. Třeba studený černý čaj Vám pomůže setřít otisky prstů, šmouhy z podlahy, dřevěného nábytku či laminátu. Stačí ho nechat chvilku působit a po té setřít a vyleštit suchým hadrem. Octová voda Vám pomůže pokud budete chtít osvěžit Vaše koberce. Namočíte kartáč do vody s octovým roztokem a vydrhnete koberec, necháte tuto směs působit a po té stačí vyluxovat. Nebo podobnou účinnost má i sůl, kterou rozsypete po koberci a necháte alespoň půl dne působit. Pak stačí koberec jednoduše vyluxovat a veškeré částečky soli tím vyčistíte. Zašlé šmouhy můžete zkusit vyčistit čerstvou cibulí, kterou překrojíte a budete s ní potírat místa, kde je šmouha. Cibule by měla uvolnit veškeré zatvrdlé a zašlé částečky z nábytku, dlaždic a různých druhů podlah. Pokud chcete mít okna jako ze škatulky, pomůže Vám horká mýdlová voda, kterou můžete vyčistit celá okna, budou se lesknou a hlavně budou odmaštěná. Tento efekt Vám zařídí i voda s octem nebo se šťávou z čerstvě vymačkaného citrónu. Doleštit případné šmouhy nebo kapky na oknech můžete znovu trikem se studeným černým čajem. Na Vaše oblíbené křeslo stačí k vyčištění většinou horká mýdlová voda. Víte tedy, jak na levný předvánoční úklid? http://www.dormio.cz/postele-vysoke-ruf-betten/

Existuje i spousta dalších čistících metod, jak vyzrát na špínu, zápach a šmouhy. Jestliže si myslíte, že drahé čistící prostředky jsou pro Váš nábytek to pravé, nemusí to být vždy pravda. Myslím si, že tyto triky jsou důkazem, že i důkladný úklid třeba ložnice nemusí být drahá záležitost. Ovšem nejlépe se zbavíte těch nejhorších bakterií a špíny, když se budete držet jednoduchého pravidla a to, že budete měnit každý týden nebo dva houbičku na mytí nádobí a veškeré hadry, které používáte v kuchyni. Je známo, že v kuchyni se drží nejvíce bakterií, které pak z kuchyňské linky přenesete lehce do lednice, anebo z houbičky na mytí nádobí do úst.