Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Smí zvířátka do postele?

Domácí zvířátka jsou často důležitou součástí rodiny. Ale umožňovat jim vstup do Vaší ložnice, resp. postele je sporné. Majitelé často uvádějí doprovod a pocit bezpečí jako hlavní důvody pro mazlíčky v posteli. Pozitivní účinky jejich přítomnosti jsou dobře zdokumentovány. Mají uklidňující vliv, který Vám pomůže usnout. Na druhé straně, některá narušují i Váš spánek - chrápou, ošívají se, škrábou...

Jsou zde také obavy spojené s hygienou a s tím spojená zdravotní rizika. Ztrácejí více chlupů než lidé a jsou často i více cítit :-) Nicméně je to čistě věc preference. Pokud budete mít svoji postel a mazlíčka perfektně čistého, nepředstavuje to pro Vás žádné zdravotní riziko.

Trpíte-li alergiemi, je doporučeno nebrat domácí mazlíčky do poste vůbec, aby si Váš nos stihl odpočinout. I zdánlivě zdravé zvíře může přenášet nemoc pro člověka nebezpečnou, to se stává pouze výjimečně.

Celkově nutno říci, že nechat zvířata chodit do ložnice je Vaše osobní volba. Neexistuje žádná konkrétní hrozba, proč jim vstup zamezit. Je vhodné jim nastavit pevné hranice co smějí a co už je moc.