Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Snídaně do postele

Každý o ní asi sní a moc rád by si ji dopřával klidně každý den, kdyby nemusel vstávat do práce a měl na snídani dostatek času. V dnešní uspěchané době si málo lidí udělá čas na snídani, natož na snídani do postele či čas na to takovou pěknou snídaní zlepšit třeba partnerovi i sobě den.

Taková snídaně Vám hned od rána nastartuje organismus, budete se cítit mnohem lépe a bude Vámi proudit více energie. Dle průzkumu mnoho lidí nepřikládá snídani velký význam, ikdyž Vám spousta z těchto lidí řekne, že jsou si vědomi, že je to důležitý moment v denním režimu, ale nemají na ni čas nebo snídají ve spěchu třeba až v kanceláři nebo cestou do práce a přitom snídaně by měla tvořit cca 25 % energického příjmu z celého dne. Její opakovaná absence může zapříčinit dlouhodobou únavu a ztrátu ranní výživové hodnoty, kdy si můžete dovolit snídat i sladké a dopřát si opravdu na co máte chuť, jelikož věřte, že za celý den významnou většinu případných kalorií ze snídaně spálíte.

Snídat v kanceláři není taky to právé ořechové, jak se říká. Nemáte dostatek klidu a času, kolegové už Vás honí do pracovních povinností a pro Váš žaludek je to mnohem stresovější. Pokud nechcete přibírat na váze, tak tuto variantu snídání co nejvíce omezte a dopřejte si klidnou snídani doma nebo třeba v nějaké příjemné kavárně, kde mají to, co máte rádi. Snídaně do postele, ať pro Vás nebo Vašeho partnera bude příjemným začátkem dne. Ale víte, jak na takovou snídani ? Základem je vědět, co má Váš partner rád. Pokud rád k snídani slané croasanty se sýrem a šunkou, míchaná vajíčka, obložené a zapečené tousty se zeleninou a šunkou, tak u něj asi moc nepochodíte se sladkými koblížky, ikdyby jste pro ně jeli na druhou stranu světa nebo je případně pekli s něhou a láskou k partnerovi. A samozřejmě to platí i naopak. Takže se předem dostatečně ujistěte, že opravdu víte, co budete pro drahou polovičku připravovat. A také je to tak s výběrem nápojů. Určitě by neměl chybět jak studený, tak i teplý nápoj. Teplý nápoj – káva, čaj partnera probere, nebude mít po ránu sešněrovaný žaludek a lépe se mu budou jíst dobroty, co připravíte k jídlu. Teplý nápoj i samozřejmě zahřeje a v případě dobře dělané kávy nebo kvalitního, silného čaje po ránu probere a povzbudí.

Nesmíte ovšem zapomenout na doplňování tekutin a to obzvlášť po silné kávě. Stačí sklenka vody a alespoň objem 0,3 l. Nebo pokud chcete Vašemu drahému pokladu dopřát opravdu to nejlepší, tak udělejte fresh džus a to ideálně z nakoupeného ovoce nekdě na trhu, ať víte, že ovoce je od farmářů opravdu čerstvé, lahodné a šťáva z nej bude opravdu fresh. Pro inspiraci připojuji pár typů na vydatné snídaně: 1. borůvkové muffiny, 2. ovesná kaše s horkým lesním ovocem, 3. ovesné palačinky s ovocem, 4. cereálie s mlékem, 5. ovesné vločky, ořechy, semínka nebo i sušené ovoce s bílým jogurtem nebo pár typů rovnou na celé snídaňové menu: 1. štrůdl s ořechy a tvarohem, zapečená bageta se šunkou a sýrem, hroznové víno, jablko, banán, fresh juice, černá káva, 2. banán, jablko, dvě plněné menší bagety se zeleninou, šunkou a sýrem, jemně perlivá voda, černý čaj, 3. bílý jogurt s jahodami, hruška, pomeranč, jemně perlivá voda, černá káva. Ovšem pokud nemáte dostatek času třeba takovou snídani partnerovi připravit dnes už existují vychytávky, kdy to lidé připraví za Vás. Ano, opravdu čtete dobře a kupodivu to ani není příliš drahá záležitost. Já sama jsem se divila, když jsem na takovou službu narazila, ale nadruhou stranu si říkám, že už to v dnešní uspěchané době není nic zvláštního, že lidé prostě a jednoduše nemají čas.

Existují služby, kdy si jednoduše třeba i přes internet objednáte snídani až k Vám domů a až přímo do postele(http://www.dormio.cz/postele-femira/). Jsou Vám k tomu schopni dodat i ranní noviny a teplou kávu či na osvěžení v letních dnech frappé. Přijde mi úžasné a fascinující, co jsou lidi schopni vymyslet a jak inkasovat na lidské lenosti. Tuto službu můžete dopřát nejen své drahé polovičce, ale dá se objednat i jako snídaně do kanceláře nebo ji poslat obchodnímu partnerovi, významným zákazníkům i s připojením osobního vzkazu apod.