Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Světla

Věděli jste, že slovo světlo použije každý z nás minimálně jednou denně?

Je to jev, bez něhož by náš život byl jen těžko možný. Díky němu prožíváme ten luxus a můžeme vidět své okolí. Náš život už zdaleka není takový jako před dávnými lety, když jsme se museli spoléhat pouze na světelné paprsky Slunce. Jediným pohybem máme tu moc, kterou rozsvítíme naše domovy i během nejtmavších nocí. Nejde tu však už jen o světlo samotné, hovoříme o navození příjemné atmosféry designérským zpracováním a dokonalou funkčností, která dotváří teplo našich příbytků. Není však snadné zařídit byt či dům svítidly a lampami tak, aby mělo osvětlení správnou intenzitu a zároveň vytvářelo příjemnou atmosféru. Příliš osvětlený interiér působí neútulně, když je světla málo, trpí tím naše oči. Zdá se, že nejvýhodnější je "zlatá" střední cesta. Osvětlení plní v interiéru trojí funkci. Obecné osvětlení je samozřejmě nezbytné k tomu, abychom se uměli v prostoru dobře orientovat. Funkční lampy poskytují dodatečné světlo potřebné při takových činnostech, jako je vaření, čtení, psaní. Dekorativní osvětlení v podobě dekorativních lámp má za úkol vytvořit v místnosti příjemnou atmosféru. V posledním období se již podařilo tyto funkce skloubit, což mělo za důsledek vytvoření skvělých designových svítidel a lámp s důrazem na jejich funkčnost.

Nejpřirozenějším druhem světla je pro nás sluneční svit. V části dne, kdy sluneční světlo nemůžeme využívat nebo ho není dostatek, je na nás, abychom si vytvořili světlo umělé. Dostatek světla je pro člověka velice důležité, při jeho nedostatku dochází ke zvýšené únavě, nadměrnému namáhaní zraku a celkovému poklesu aktivity.

Vytváříme světlo

Při vytváření umělého světla se otevírá široký prostor pro svítidla všech typů, jejichž dobrou kombinací můžeme vytvořit jedinečný prostor pro život. Interierová svítidla lze rozdělit na centrální a doplňková. Funkci centrálního osvětlení plní stropní přisazená svítidla nebo stropní závěsná svítidla, jako doplňková můžeme označit nástěnná svítidla, stolní lampy, stojací lampy a různá bodová svítidla. Kromě souladu se stylem interieru je při výběru osvětlení třeba dbát zejména na dostatečnou intenzitu světla.

V expozici naleznete i svítidla originálního designu světových značek jakou jsou např. Sedap, Lucid, Leds, Linea Light, Egoluce, Foscarini, Luce Plan, Azzardo aj.

Světla různých stylů, cenových kategorií a možností použití.

Postaráme se o Vás od návrhu po realizaci...


Circle

Circle

i přisazené provedení

Cena: 29 312,- Kč
Acrilo V70

Acrilo V70

až 300W

Cena: 13 660,- Kč
Agato

Agato

výměnné filtry

Cena: 12 288,- Kč
Big B

Big B

více barev

Cena: 19 836,- Kč
Blou

Blou

více barev

Cena: 13 585,- Kč
Clasen G

Clasen G

impozantní lampa

Cena: 14 754,- Kč
Clasen S

Clasen S

Impozantní lampa

Cena: 14 754,- Kč
Dean

Dean

1x trubice

Cena: 19 100,- Kč
Diesel

Diesel

moderní design

Cena: 13 440,- Kč
DIOZ

DIOZ

3x E27

Cena: 29 940,- Kč
Fontana

Fontana

pouze 55 W

Cena: 18 980,- Kč
Forte

Forte

více kombinací

Cena: 6 892,- Kč
Grek

Grek

různé velikosti

Cena: 14 982,- Kč
Lava deco

Lava deco

kvalitní zpracování

Cena: 7 768,- Kč
Linea

Linea

3x E27

Cena: 20 984,- Kč
MADE

MADE

i přisazené provedení

Cena: 14 547,- Kč

Celkem 23 položek. Stránky: 1 | 2 | Další