Přejít na menu Přejít na obsah


1
2
3

Význam dobré matrace

Nákup nové matrace není něco, co lidé dělají velmi často. A to i z důvodu, že to může být velmi nákladné, zejména pokud si vyberete špatně. Již neplatí, že je lepší spát na tvrdé matraci, to je obecná víra. Spaní na tvrdé matraci také může způsobit bolesti zad a kloubů.

Nicméně žádná matrace nevyřeší všechny Vaše problémy. Všichni jsme individuální a všichni vyžadujeme jiné věci v naší posteli. Proto je potřeba se podívat na matrace, které jsou pro Vás opravdu vhodné a ne jen, že jsou třeba super značkové.

Ortopedické jen znamená slovo ve firemním marketingu. Není stanoven žádný lékařský předpis co je zdravotní a co je ortopedické. To byste měli mít na paměti při nákupu matrace. Při nákupu matrace byste ji měli hlavně pořádně vyzkoušet.

Strávit přibližně 10 - 15 minut v jedné poloze na matraci. V poloze, ve které trávíte většínu noci. každý to má jiné, někdo preferuje záda, někdo břicho. Zkoušet musíte bez kabátu a bez bot, skutečně je důležité si lehnout, pohmaty rukama nefungují. Matrace mají zony a Vy si vždy sahnete někam jinam. Zkuste si několik otáček, zda matrace nikde netlačí, nebo naopak nejste moc zapadlí. to Vám dá představu o tom, jaká matrace bude, až ji dostanete domů. Pamatujte si, že Váš polštář hraje také obrovskou roli, jak pohodlná je Vaše postel. Podpírá šíji na správných místech a tak, jak to máte rádi.

Který materiál na matraci zvolit? Spotřebitelský manuál radí, že matrace pružinové jsou v hodné pro zákazníky spící na boku, že pružiny dobře vyrovnávají zakřivení páteře. Velmi oblíbené jsou thermo a visco pěny. Paměťové a latexové matrace jsou vhodné pro ty, kteří trpí na na roztoče a alergie. Většinou i díky potahu jsou hypoalergení.

Zde na Dormiu máte širokou škálu komfortních tříd. V našem obchodě pomůžeme každému najít tu svoji vysněnou matraci.